Category: Revista

“Nature Meets Art” Fashion Show nga studentët e sapo diplomuar në TESS

"Nature Meets Art” Fashion Show nga studentët e sapo diplomuar në TESS u zhvillua më 7 Korrik, pranë Parkut të Madh të Liqenit Tiranë, në një zonë të kuruar me kujdes dhe vëmendje ndaj natyrës, për të përcjellë krijimet e studentëve.

View more

Trajnerët italianë vijnë në TESS për trajnimin “Shit me lehtësi”

Në TESS u zhvillua së fundmi trajnimi “Shit me lehtësi” nga Francesco Redaelli. Një eksperiencë fantastike për të gjithë pjesëmarrësit të cilët patën mundësinë të shihnin një këndvështrim të ri mbi metodat e shitjes. Trajnime të tilla janë të domosdoshme për këdo që punon në industrinë e bukurisë si një shtysë për të rritur atë […]

View more

Guest Speaker nga Kosova “Andërr Atelie”

Në datën 10 Maj në TESS kishim të ftuara artistet e make up-it të Andërr Atelie nga Prishtina.

View more

Swing Marathon Edicioni V

Klubi i fansave të Hemingway-t Shqipëri organizojnë më 30 prill, Ditën Ndërkombëtare të Xhazit, “Swing Marathon”. Një event i menduar me shumë kujdes prej muajsh nga senati i HFCA, i cili vendosi që hapja të bëhet në qytetin e Tiranës dhe mbyllja e kësaj maratone në teatrin e mrekullueshëm ‘Migjeni’ të Shkodrës. Një udhëtim prej […]

View more

South Outdoor Festival

South Outdoor Festival – Borsh 29 Prill – 30 Maj 2022 TESS pjesëmarrës në South Outdoor Festival edicioni i 5-të! Sporte, lojëra, muzika, panaire lkale, kulinaria tradicionale, grimi dhe stili s edhe shumë aktivitete të tjera u zhvilluan në Borsh për 5 ditë me rradhë. Pjesëmarrës nga e gjithë Shqipëria por edhe nga bota ndanë […]

View more

Njihuni me Erisën, ish-studenten e TESS

Njihuni me Erisën, ish-studenten e TESS Klikoni këtu!

View more

Eskursion në liqenin “Balaton” në Hungari

Grupi i studentëve të TESS që janë duke ndjekur internship në Budapest, vizituan liqenin më të madh në Hungari, Balaton. Si një ndër destinacionet turistike kryesore të vendit, liqeni Balaton ka shumë plazhe, kodra vullkanike si edhe resorte. Rajoni është shumë i famshëm edhe për vreshtat për prodhimin e verërave tradicionale.

View more

Trajnim mbi sondazhin kombëtar të studentëve nga ASCAL

Sesion informues me përfaqësues nga ASCAL lidhur me Sondazhin Kombëtar të Studentëve (SKS). Ky proçes ka në qëndër studentin dhe ka si qëllim vlerësimin dhe matjen e cilësisë në arsimin e lartë duke vlerësuar performancën e Institucioneve të Arsimit të Lartë në veprimtaritë e mësimdhënies, mësimnxënies dhe kompetencave e mbështjetjes ndaj studentëve.

View more

Grupi i studentëve të Erasmus + mbërrin në Budapest

Grupi i parë i studentëve ka nisur internship në sallone me emër në Budapest ku do të qëndrojnë për 1 dhe 3 muaj për të punuar e shkëmbyer eksperienca. Projekti Connected Through Mobulity në kuadër të Erasmus+ është financuar nga Komisioni Europian Deri në vitin 2024, 28 studentë të TESS do kenë mundësinë të jenë […]

View more

Përse nuk duhet t’i lëmë pas dore maskat e flokëve?

Maskat e flokëve mund të quhen gjithashtu trajtime për ushqyerjen e thellë ose intensive të flokëve. Ajo që i bën ato të ndryshme nga balsami me veprim të menjëhershëm është se përbërësit zakonisht janë më të përqëndruar dhe maska lihet në flokët tuaj për më gjatë – nga 20 minuta deri në disa orë. Shpesh […]

View more